“Forbs” publikoi listën e klubeve më të shtrenjta sportive

Los-Anxhelos, 24 korrik 2019 (MIA) – Revista “Forbs” publikoi listën e klubeve më të shtrenjta sportive në planet, ndërsa kuriozitet është ajo që klubi anglez i futbollit Mançester junjajted ka shënuar rënie dhe doli të jetë nga pesë më të mirit.

Ragbi amerikan NFL-ekipi Dalas kaubojs është vlerësuar në pesë miliardë dollarë me këtë e mori titullin klubi më i shtrenjtë sportiv në botë.

Ekipi i bejsbollit Njujork Jenkis është i dyti (4,6 miliardë dollarë), ndërsa klubi futbollistik Real Madrid është në vendin e tretë (2,4 miliardë dollarë). Në vendin e katërt është Barcelona me 200 milionë më pak, ndërsa në vetin e pestë është ekipi basketbollistik NBA Njujork niks. Mançesteri junajted, i cili vitin e kaluar ishte ekipi i dytë në listë tani është në vendin e gjashtë.

Katër ekipet e tjera nga më të shtrenjtët 10 janë Nju Ingland pejtriots (NFL), Los Anxhelos lejkers (NBA, Golden Stejt viorios (NBA) dhe Njujor xhajants (NFL).lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail