Pse prindërit dembelë mund të rrisin fëmijë të jashtëzakonshëm

Epoka e super-prindërve duket se ka marrë fund dhe më shumë prindër po përpiqen të adoptojnë stilin e “prindërimit dembel” në ditët e sotme.

Por kjo nuk do të thotë që ju duhet t’i lejoni fëmijët tuaj të rrinë jashtë dhe të shikojnë YouTube gjatë gjithë ditës, transmeton Telegrafi. Është më shumë për të bërë një hap prapa për t’i lënë fëmijët tuaj të luftojnë për një kohë dhe të mësojnë se si të kapërcejnë sfidat, në vend që të nxitoheni për të larguar të gjitha pengesat nga rruga e tyre.

Bright Side ndan anët e mira të këtij stili prindërimi:

Fëmijët mësojnë të kujdesen për veten e tyre

Prindërit me përtaci i bëjnë fëmijët më të përgjegjshëm

Prindërit i inkurajojnë fëmijët të besojnë në veten e tyreFëmijët ngjajnë më shumë me prindërit e tyrelexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail