Rekord të Guinesit: Pinguini Olde mbushi 41 vjet

Odenze, 30 tetor 2020 (MIA) – Një pinguin femër nga Kopshti Zoologjik në qytetin Odenze, Danimarkë, me emrin Olde, ka hyrë në Librin e Guinesit të rekordeve si pinguini më i moshuar në botë pasi ka mbushur 41 vjet.

lloji, e ka origjinën nga Antarktiku dhe ishujt përreth, zakonisht jeton vetëm tridhjetë vjet. “I gjithë kopshti zoologjik është krenar të Oldes së qetë dhe paqësore”, komentojnë personat përgjegjës.

Për shkak të moshës, Olde tani ka trajtim pak më të ndryshëm në krahasim me pinguinët e tjerë. Për shembull, peshku i tij shërbehet ndaras që të mos mund ta ndajë me pinguinët më të rinj. ar/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail