Kishin blere nje mace te vogël të bardhë, e cila u rrit në një mace shume e madhe

Kur ruseja Julia Minina, bashkëshorti dhe dy fëmijët e saj adoptuan një kotele të vogël, ajo nuk e kishte idenë se do të përfundonte me një kafshë shtëpiake 12.5 kg, për të cilën beson se është macja më e madhe në botë. Vajzat e saj e quajtën Kefir…

- Nuk kemi pasur kurrë mace. Po shikonim reklama dhe rastësisht pamë një kotele të vogël të bardhë. “Menjëherë rashë në dashuri me të”, tha ajo. Askush nuk e kishte menduar që 'rosa e shëmtuar' do të shndërrohej në një 'përbindësh të madh të bardhë'," tha ajo. Familja thotë se kjo mace është një kafshë shumë e zgjuar. Nga rruga, raca e tij "Maine Coon" konsiderohet të jetë raca më e madhe e maceve shtëpiake në botë dhe raca më e vjetër natyrore e maceve në Amerikën e Veriut. Është kafsha zyrtare shtetërore e shtetit amerikan të Maine

- Kjo racë rritet 3-4 vjet. "Unë mendoj se macja do të jetë edhe më e madhe," tha Julia për ta blerë atë, por kjo është e gabuar. Nuk do ta lëmë kurrë, thekson Julia.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail