Vetëm një ditë pas "funeralit të tij", një indian u kthye në shtëpi

Nju Delhi, 7 prill 2022 (MIA) - Një banor i shtetit më jugor të Indisë, Tamil Nadu, është kthyer në shtëpi një ditë pas "funeralit të tij". Kjo, natyrisht, erdhi si një tronditje për familjen.

Marty, një fermer 55-vjeçar, shkoi në një qytet tjetër për të mbledhur kallam sheqeri. Prej disa ditësh nuk ka kontaktuar me të afërmit e tij dhe nuk është kthyer më. Menjëherë pas kësaj, një i afërm i afërt informoi familjen se një burrë ishte gjetur i vdekur pranë një stacioni autobusi aty pranë. Djali i Martit e ka “njohur”, siç raporton policia, duke regjistruar ngjarjen përpara se të dorëzonte trupin e familjes.

Një ditë pas funeralit, Marty papritur u kthye i gjallë në shtëpi.

“Nuk u besuam syve kur ai hyri në shtëpi. “Të gjithë ishim të shokuar!”, tha familja e burrit.

Marty dhe familja e saj ende nuk e dinë se kë kanë varrosur. Policia ka nisur hetimet për të zbuluar identitetin e vërtetë të të varrosurit.

Më herët mediat botërore raportuan se banorët e qytetit Mtata të Afrikës së Jugut gabimisht varrosën një të huaj në vend të djalit të tyre të zhdukur, i cili u kthye katër muaj pas funeralit.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail