Disa nga shakatë e ndaluara që janë thënë në kohën e gabuar dhe në vendin e gabuar

Los Anxhelos, 8 prill 2022 (MIA) - Dihet se humoristët me batutat dhe performancat e tyre shpesh shkojnë në vijën e hollë mes humorit të mprehtë dhe - fyerjeve dhe të folurit (jo) të pranueshëm publik. Pasi komediani Amy Schumer njoftoi së fundmi se producentët e ndaluan të bënte shaka për Alec Baldwin dhe vrasjen fatkeqe të filmit "Rust", si dhe skandalin me shuplakën e Will Smith ndaj komedianit Chris Rock, portali "BuzzFeed" (BuzzF ) veçoi disa raste të tjera në të cilat interpretuesit duhej të “vetëcensuroheshin” në skenë…

1. Prezantuesja dhe komediani i skenës Nicky Glazer në një emision televiziv Comedy Central nuk u lejua të tregonte një shaka për Caitlin Jenner, një atlete e famshme amerikane e cila dikur ishte një burrë që ndryshoi gjininë e saj… Por edhe një personazh publik që ishte përfshirë në katër aksidentet automobilistike. Në njërën prej tyre u vra një grua.

Nikki, siç doli, do të tregonte një shaka në stilin: "Caitlin Jenner, çfarë gruaje e bukur... u vra nga makina juaj katër vjet më parë."

2. I njëjti komedian, gjithashtu për Caitlin Jenner, donte të bënte shaka se gjoja i sheh fëmijët e saj më rrallë se Stevie Wonder - të tijat. Shënim: Wonder është një këngëtar që ka humbur shikimin.

3. Komedianit Jeff Ross, në një shfaqje speciale humoristike në "Comedy Central" të quajtur "Baked with Justin Bieber", iu pre një shaka për Paul Walker - aktorin që vdiq në një aksident automobilistik me një përplasje të fortë midis dy pemëve dhe një shpërthim. .

Domethënë, Ross citoi Ludacris-in (reperin dhe kolegun e Walker-it në filmat "Fast and Furious"), dhe fjalët e tij "Lëviz, kurvë, largohu nga rruga", kështu që ai shtoi se Paul duhej t'ia kishte thënë në pemë. As Ludacris dhe as Justin Bieber nuk qeshën me shakanë.

4. Pete Davidson tregoi gjithashtu një shaka për Paul Walker, e cila u pre: “Justin Bieber u arrestua vitin e kaluar për shpejtësi. “Fatkeqësisht, ai nuk ishte me Paul Walker”.

5. Komediania Whitney Cummings rrëfen se si dikur ishte censuruar për një shaka për Brett Ratner - një regjisor dhe producent i akuzuar për ngacmim seksual. Gjegjësisht, ajo tha se në Hollywood dikush duhet ta “tymojë” Ratnerin nëse dëshiron të marrë një rol në filmin e tij, por ajo do të “pijë duhan” vetëm që ai të mos bëjë filma.

6. Michelle Wolf dikur organizoi një konferencë për shtyp në Shtëpinë e Bardhë në vitin 2018, ku tradicionalisht morën pjesë Presidenti dhe Zëvendës Presidenti i Shteteve të Bashkuara. Ajo nuk u lejua të tregonte shakanë e mëposhtme: "Do të ishte mirë nëse Hillary do të ishte presidente... Kjo do të tregonte se një grua mund të arrijë me të vërtetë çdo gjë - vetëm nëse burri i saj e bën atë fillimisht."

7. Anthony Jesselnik nuk u lejua të tregonte një shaka për familjen e Charlie Sheen me kërkesë të aktorit të famshëm. Shakaja thoshte: "Charlie, ti ke një familje të mrekullueshme... Vëllai yt është Emilio Estevez, babai yt është Martin Sheen dhe nëna jote është një shtëpiake budallaqe".lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail