Djali i arrestuar në Gjermani, tentoi të punësonte një vrasës onlineBerlin, 5 shtator 2022 (MIA) – Autoritetet gjermane kanë arrestuar një të ri 28-vjeçar, i cili përmes internetit nëntokësore tentoi të punësonte një vrasës për të vrarë partnerin e gruas me të cilën ishte i dashuruar.

I dyshuari dyshohet se ka paguar mijëra euro për të punësuar një vrasës me pagesë nga një faqe interneti e rreme. Djali u arrestua në prill dhe Prokuroria në Berlin tani ka njoftuar se ai është akuzuar për tentativë për nxitje për vrasje.

Sipas prokurorëve, i dyshuari pranoi se vrasja duhej të dukej si një aksident - si një aksident automobilistik ose një grabitje. Fillimisht ofroi 9 mijë euro, por në bitcoin. Ai tha gjithashtu se më pas i thanë të paguante më shumë për vrasësin e dytë, pasi siç i thanë, i pari ishte arrestuar. I riu ra dakord dhe pagoi gjithsej 24 mijë euro në bitcoin.

Vrasjet nuk ndodhën sepse vendi i vrasjes me pagesë është jo i besueshëm. Kështu, më vonë i riu zbuloi se bëhej fjalë për një mashtrim dhe se paratë nuk do t'i ktheheshin.

Administratori i faqes "underground" madje i tha të dyshuarit se ai mund të paraqitej si vrasës me pagesë dhe të mashtronte "përdoruesit e tjerë" të mundshëm, thanë prokurorët.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail