CNN u kërkoi drejtuesve të mos pinin alkool gjatë transmetimeve të Vitit të RiLos Anxhelos, 18 nëntor 2022 (MIA) – Rrjeti televiziv amerikan CNN ka kërkuar nga drejtuesit që të “zvogëlojnë konsumimin e alkoolit” gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë në natën e Vitit të Ri, raporton revista amerikane “Variety”.

Vitet e fundit, amerikanët janë mësuar të shohin mikpritësin Anderson Cooper, për shembull, dhe kolegët e tij duke pirë pije alkoolike në Times Square të Nju Jorkut, ndërsa festimet e Vitit të Ri janë në lulëzim të plotë. Pamje të tilla kanë vërshuar hapësirën e internetit, në të cilën Cooper është “ngazëllyer” dhe kolegu i tij Andy Cohen “derdhet” me tekila.

Dhe sërish një nga prezantuesit, Don Lemon, i ka bërë një vrimë një nga veshët live disa vite më parë, duke deklaruar se mund “të puthej në byth dhe të mos kujdesej”. Më pas ai sqaroi se ka të drejtë të shprehë mendimin e tij.

Presidenti i ri i rrjetit, Chris Licht, theksoi në një takim të kohëve të fundit në redaksi se pirja e tepërt e alkoolit në transmetimet e drejtpërdrejta po dëmton reputacionin e CNN.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail