Shitet një pjesë e “Ishullit të Dashurisë” kroate

Los Anxhelos, 25 janar 2023 (MIA) – Në Kroaci është shfaqur një shpallje për shitjen e një pjese të ishullit Galesnjak, e njohur për formën e zemrës. Sipërfaqja shitet për 10 milionë euro.

“Mund të bësh diçka vërtet unike me këtë pronë, veçanërisht kur ke të ftuar në jaht si Beyoncé dhe Jay-Z (Beyonce ka festuar edhe ditëlindjen atje një herë), Jeff Bezos, Michael Jordan, etj., sepse në fund të fundit, kush nuk do ta bënte. erdhi për të vizituar të vetmin ishull detar me një formë zemre natyrale në botë?'' thuhet në reklamë.

Sipërfaqja e këtij "Ishulli i Dashurisë" është 142,000 metra katrorë, dhe pjesa për shitje mbulon pak më shumë se 30,000 metra katrorë dhe më shumë se 500 metra vijë bregdetare. Autori i reklamës vëren se një nga mundësitë është hapja e një ferme familjare.

“Një fermë bujqësore e punueshme prej tre hektarësh. Përveç kësaj, mund të ndërtohen 400 metra katrorë ndërtesa mbi tokë dhe 1000 metra katrorë ndërtesa nëntokësore - që është një mundësi e shkëlqyer për turizmin elitar bujqësor me një vilë dhe/ose restorant dhe një magazinë të madhe për ullinj, verë dhe barishte të tjera. " vijon përshkrimi.

Galesnjak në kanalin Pashman është një nga ishujt më të njohur kroat dhe "Brightside" dikur e përfshiu atë në listën e "20 mrekullive botërore". Në vitin 2019, Departamenti i Arkeologjisë në Universitetin e Zadarit zbuloi se njerëzit jetonin atje më shumë se 7000 vjet më parë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail