Ambasadori grek në Maqedoni me demarsh për shkak të ngjarjeve në Idomeni

Athinë, 11 prill 2016 (MIA) - Shefi i Zyrës për Lidhje të Greqisë në Maqedoni, ambasadori Teiharis Lalakos dërgoi dy demarshe tek autoritetet maqedonase lidhur me "episodet e papranueshme që ndodhën në Idomeni", kumtoi Ministria greke e Punëve të Jashtme.

"Ambasadori Lalakos qartas bëri me dije në mënyrë kategorike se përdorimi i dhunës me asgjë nuk kontribuon për zgjidhjen e çështjes me refugjatët dhe përplaset në mënyrë të drejtpërdrejtë me përcaktimet përkatëse të së drejtës ndërkombëtare dhe humanitare", thuhet në kumtesë.

Ai, sipas MPJ-së greke, i ka bërë thirrje autoriteteve në Maqedoni "të përgjigjen përkatësisht kushteve dhe të tregojnë përgjegjësi përkatëse, paanshmëri dhe seriozitet".lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail