PLD: Vendimi i Ivanovit antishtetëror dhe kundërkushtetues

Shkup, 12 prill 2016 (MIA) - Partia Liberaldemokratike sot pasdite përmes një kumtese reagoi për vendimin të cilin sot e solli presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov.

Në reagim vlerësohet se vendimi është antishtetëror dhe kundërkushtetues dhe se kjo do të thotë shfuqizim i Marrëveshjes së Përzhinos dhe Prokurorisë Publike Speciale.

PLD i bëri thirrje presidentit Ivanov të japë dorëheqje, ndërsa të gjithë qytetarët të cilët nuk pajtohen me këtë vendim sonte ta shprehin qëndrimin e tyre para rezidencës së presidentit të Maqedonisë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail