LD kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Shkup, 13 prill 2016 (MIA) - Lidhja Demokratike kërkon mbajtje të seancës së jashtëzakonshme në Kuvend dhe i bën thirrje presidentit Gjorge Ivanov që ta shfuqizojë vendimin e djeshëm.

Në kumtesë Lidhja Demokratike i bën thirrje deputetëve që të fillojnë procedurë për mbajtje të seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit.

Nga LD theksojnë se konform Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë dhe Rregullores për punë të Kuvendit, mbajtje të seancës së jashtëzakonshme mund të kërkojnë 20 deputetë, pas së cilës kryetari i Kuvendit duhet të konvokojë seancën.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail