Gruevski me mbështeje të KQ të VMRO-DPMNE për formimin e qeverisë

Shkup, 12 janar 2016 (MIA) - Komiteti qendror i VMRO-DPMNE-së i ka pranuar konkluzionet e djeshme të Komitetit ekzekutiv dhe i ka dhënë mbështetje të plotë kryetarit dhe mandatarit Nikolla Gruevski për bisedimet e ardhshme për formimin e qeverisë së ardhshme të Republikës së Maqedonisë, kumtoi partia.
Në seancën e sotme, me të cilën ka drejtuar Gruevski, anëtarët e Komitetit qendror kanë diskutuar për gjendjen aktuale në vend dhe rezultatet nga zgjedhjet e parakohshme.
Komiteti qendror i partisë konsideron se përmirësimi i standardeve të jetesës së qytetarëve duhet të jenë prioritet në periudhën e ardhshme, që të realizohet ky qëllim është i domosdoshëm stabiliteti politik përmes formimit të qeverisë që do të jetë tërësisht i përkushtuar në reformat dhe projektet nga programi REALISHT.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail