Presidenti Ivanov e anulon vizitën në Azerbejxhan

Shkup, 16 mars 2017 (MIA) - Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov ka marrë vendim për anulim të vizitës në Australi, thonë nga Kabineti i tij.
Nga atje theksojnë se gjendja politike në vend dhe tensionet mes BE-së dhe Turqisë për ndërprerje të marrëveshjes për migrantët janë shkaqet për të cilat presidenti Ivanov nuk do ta realizojë udhëtimin në Australi.
Vizita ka parashikuar takime të presidentit të Maqedonisë me kreun shtetëror të Australisë, thonë nga Kabineti i shefit të shtetit. Ivanov është dashur të realizojë takime me guvernatorin e përgjithshëm, kryeministrin, kryetarin e Kuvendit, kryetarin e Senatit të Australisë, me përfaqësues të grupit maqedono-australian të miqësisë në Parlamentin e Australisë, si dhe me përfaqësues të komunitetit të Maqedonisë në Australi.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail