Bazar humanitar për Pashkë

Shkup, 13 prill 2017 (MIA) - Në bashkëpunim me Kryqin e Kuq të Qytetit të Shkupit, në qendrën tregtare "Kapitoll moll" sot, nesër dhe pasnesër do të mbahet bazar humanitar i Pashkëve në të cilin do të marrin pjesë 15 zejtarë. Qëllimi është që të ndihmohet në mjekimin e foshnjës gjashtëmuajshe Mia të cilës i është bërë intervenim kardiokirurgjik në Sofje.
Vullnetarët e Kryqit të Kuq sonte prej orës 18 deri në orën 20 do të mbajnë punëtori kreative për fëmijë, ndërsa qytetarët do të kenë mundësi të dhurojnë për Mian në arkën e Kryqit të Kuq.
Me rastin e festës, Bazar për Pashkë do të organizojë edhe Komuna e Aerodromit. Bazarin e organizon me Shoqatën e personave të verbër dhe me shikim të dëmtuar Shkup.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail