Ivanovi do t'ia dorëzojë mandatin Zaevit për formimin e Qeverisë

Shkup, 17 maj 2017 (MIA) - Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot në orën 12:00 do t'ia dorëzojë mandatin për përbërje të qverisë liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, informojnë nga kabineti i presidentit të RM-së.
Dorëzimi i mandatit pason pasi që presidenti Ivanov mori njoftim nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi se është formuar shumica parlamentare.
Presidenti Ivnaov paraprakisht refuzonte ta ndajë mandatin dhe kërkonte garanca për ruajtjen e unitaritetit të shtetit dhe respektim të Kushtetutës.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail