Filloi gjykimi për lëndën "Total"

Shkup, 5 dhjetor 2017 (MIA) - Në Gjykatën Penale sot filloi gjykimi për lëndën e PSP "Total", ku i dyshuar është gazetari Dragan Pavlloviq - Llatas.
Pavlloviq paradite erdhi në gjykatë dhe merr pjesë në seancën gjyqësore.
Lënda "Total" ka të bëjë me evazion tatimor nga ana e Llatasit si pronar dhe drejtues i firmave për shërbime të marketingut dhe këshillime "Total" SHPKNJP Shkup, "Mediamaks" dhe "Total Media Centar" SHPKNJP Shkup.
I dyshuari ngarkohet se në periudhën nga viti 2008 e deri në vitin 2015 së bashku me persona juridikë me qëllim që të shmangin pagesën e tatimeve në llogaritë përfundimtare dhe deklaratat tatimore kanë dhënë të dhëna të rrejshme. Personat juridikë e kanë dëmtuar buxhetin për 121 mijë euro, ndërsa i dyshuari për 63 mijë euro.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail