Apeli do të publikojë një pjesë të vendimeve për të arrestuarit nga 27 prilli

Shkup, 12 janar 2018 (MIA) - Gjatë ditës pritet që Gjykata e Apelit në Shkup të publikojë një pjesë të vendimeve për ankimimet e të arrestuarve në ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e RM-së.
Dje, gjykatësit e Apelit i shqyrtuan ankimimet për paraburgimin e vazhduar të ish-ministrit të Punëve të Brendshme dhe drejtor i Byrosë për Siguri Publike Mitko Çavkov, të ish-drejtorit të Operës dhe baletit të Maqedonisë Igor Durllovski, si dhe ankesat e Munir Pepiq nga Agjencia për Zbulim dhe Dushko llazarov, shef për operacione speciale në MPB
Ende nuk janë marrë vendime edhe për ankimimet e aktorit Vllado Jovanovski dhe të dyshuarve Goran Gjoshevskit, shef i sigurimit i ish-kryetarit të Kuvendit, Trajkio Veljanoski dhe Oliver Popovski nga Drejtoria e Gjashtë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail