Vazhdon gjykimi për lëndën "Ryshfeti"

Shkup, 16 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën Penale sot seancë për lëndën "Ryshfeti", në të cilën është i akuzuar kryeministri Zoran Zaev, duhet të vazhdojë dëgjimi i bisedave nga Masat e Posaçme Hetuese (MPH).
Dëgjimi i bisedave nga masat e PH lidhur me lëndën filluan seancën e kaluar pa prezencën e opinionit në sallë.
Kryeministri Zaev pas përfundimit të seancës së kaluar tha se dëgjimi i bisedimeve do të vazhdojnë sot dhe se do të zgjasë deriса nuk dëgjohen të gjithë, pas çka do të vazhdojë me procedurën e dëshmive.
Sipas Zaevit, gjatë bisedave nuk ka asnjë dëshmi dhe se bëhet fjalë për komunikime të rregullta të ish kryetarit të atëhershëm të komunës me personin e dyshuar dhe me persona tjerë, siç janë drejtorë të institucioneve, qytetarë të cilët paraqiteshin te ish kryetari i komunës së Strumicës.
Zoran Zaev në lëndën "Ryshfeti" akuzohet se si kryetar i komunës së Strumicës nga biznesmeni Saçevaliev ka kërkuar ryshfet pre rreth 160.000 euro për legalizim të një toke ndërtimore.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail