Progres raporti, pastaj vizita e Hanit dhe Mogerinit

Shkup, 16 prill 2018 (MIA) - Maqedonia nesër nga Komisioni evropian duhet të marr Progres raportin, e një ditë më vonë pritet e komisionerit evropian Johanes Han dhe përfaqësueses së lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini.
Qeveria është optimiste dhe konsideron se Raporti do të përmbajë rekomandim të pastër për fillim të negociatave. Atë e konfirmoi kryeministri Zoran Zaev dhe zëvendëskryeministri Bujar Osmani edhe në brifingun e hapur për gazetarët.
"Nga ajo që ne e dimë dhe kemi të dhëna dhe nga ajo që e shohim, meritojmë rekomandim të pastër si kristali për fillim të negociatave me BE-në", tha Zaev.
Osmani optimizmin e tij e bazon në atë që, sipas tij, Plani 3-6-9 është realizuar 90 për qind.
Zëvendëskryeministri paralajmëroi se reformat do të vazhdojnë edhe pas vlerësimit të progresit.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail