Anëtarët e rinj të Këshillit gjyqësor premtuan se nuk do të nënshtrohen në ndikime politike

Shkup, 18 dhjetor 2018 (MIA) – Pesë anëtarë të rinj të Këshillit gjyqësor të Republikës së Maqedonisë sot dhanë deklaratë para kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi.

Anëtarë të rinj të Këshillit janë Kiro Zdravev, Gordana Spirevska, Zoran Teofilovski, Loreta Georgieva dhe Mirsad Surroi.

Gjykatësja e Gjykatës Themelore Shkupi 1, Gordana Spirevska në deklaratën për media theksoi se si anëtare e Këshillit gjyqësor do të jetë rezistente ndaj ndikimeve politike.

“Ne gjykatësit jemi të pavarur. Do të jemi rezistent ëndaj ndikimeve politike. Unë personalisht do të jem rezistente ndaj ndikimeve politike”, deklaroi Spirevska dhe shtoi se profesionalizmi e jo lidhjet familjare do të jenë kriteret kyçe gjatë përzgjedhjes dhe avancimit të gjykatësve. mb/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail