Universiteti i Shtulit i kënaqur nga e punuara në vitin 2008

Tetovë, 29 dhjetor (MIA) - Statusin e institucionit publik-privat, joprofitabil të lartë arsimor, të cilin këtë vit e fitoi Universiteti i Evropës Juglindore është shënim kryesor  i vitit që kalon, vlerësoi sot rektori Alajdin Abazi.

"Programet e akredituara studimore 3+2 dhe oferta e programeve studimore vetëm në gjuhën angleze, lëshimi në përdorim i laboratorive për teknologjinë informatike, hapja e programeve të disperzuara studimore në Shkup, janë vetëm një pjesë e sukseseve të cilat i arriti Universiteti këtë vit", tha Abazi në takimin para vitit të ri me gazetarët.

Për vitin e ardhshëm prioritete kryesore do të jenë zgjerimi i programeve studimore në Shkup, thellimi i  partenritetit me universitetet nga Evropa, hapja e studimeve të doktoraturës. Por, sipas rektorit, prioritet kulmor është ruajtja e cilësisë së studimeve dhe qëndrueshmërisë afatgjate financiare.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail