Gjermania mendon të vendosë uniforma për gratë shtatzëna

Berlin, 3 prill 2018 (MIA) - Autoritetet gjermane e shqyrtojnë mundësinë që të vendosen uniformat për pjesëtaret e ushtrisë gjermane që do të mbeten shtatzëna.
Ministria e Mbrojtjes së Gjermanisë, kumtoi se rreth 800 vullnetare tashmë i kanë provuar uniformat, si dhe të brendshmet, kështu që tani analizohen reagimet nga anketa.
"Qëllimi ynë përfundimtar është që të blejmë uniformat të cilat më së miri do të përgjigjen në nevojat e shfrytëzuesve tanë", qëndron në kumtesë.
Gratë shtatzëna zakonisht janë rreth dy për qind nga 20.000 gra ushtare në Gjermani.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail