Egjipt: Himni dhe betimi i Hipokratit, të obligueshëm nëpër spitale çdo mëngjes

Kajro, 12 korrik 2018 (MIA) - Ministrja e re egjiptiane e Shëndetësisë, Hala Zajed lëshoi dekret me të cilin urdhërohet që në spitalet shtetërore çdokund në Egjipt, çdo mëngjes përmes atoparlantëve të intonohet himni nacional, e më pas të emetohet edhe betimi i Hipokratit.
Ky vendim shkaktoi mospajtime, por edhe shaka në rrjetet sociale, por Zajed pohon se vendimi i saj do të kontribuojë për promovimin e patriotizmit dhe lojalitetit dhe do t'i përkujtojë mjekët në parimet e humanitetit dhe kodit të tyre profesional etik.
Disa komente kanë të bëjnë edhe me atë se ministrja duhet të fokusohet së pari në përmirësimin e kushteve në institucionet shëndetësore.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail