Psikologu: Nuk rekomandohet që një fëmijë 11 vjeç të flejë në shtrat me nënënLos Anxhelos, 25 korrik 2022 (MIA) – Aktorja Alicia Silverstone është vënë në qendër të kritikave të publikut, pasi së fundmi ka pranuar se ndan shtratin me djalin e saj 11-vjeçar, sepse sipas raportimeve ajo është një nënë e kujdesshme. dhe kështu dëshiron.për t'i treguar dashurinë amtare. Ekspertët që nuk do të pajtoheshin me të gjitha ato që dolën përpara.

Dhe psikologia Rina B. Patel e ka kritikuar hapur aktoren si nënë.

– Kur fëmija fillon të vërë në dyshim dallimin mes gjinive, hyn në pubertet dhe/ose fillon të shfaqë siklet – atëherë prindërit duhet të ndalojnë së ndarëi shtratin me të. Kjo mund të ndodhë që në moshën pesë vjeçare tek një fëmijë, tha Patel.

Ajo beson se një lidhje e tillë me fëmijën mund të çojë në uljen e lirisë së fëmijës për të eksploruar, mund të kufizojë zhvillimin e aftësive të pavarura dhe të çojë në sfida dhe probleme në marrëdhëniet ndërpersonale.

- Kur fëmija ecën, duhet të fillojë të flejë vetë. Përndryshe, prindërimi mund të shkaktojë probleme me kufijtë, madje edhe me vetë nënën, apo jetën e saj të dashurisë, sepse ajo nuk ka kohë të mjaftueshme për veten. Besoj se edhe prindërimi i tepërt do të shkaktojë probleme në të ardhmen, d.m.th. ajo gjithashtu mund të çojë në dhunë nga bashkëmoshatarët, vuri në dukje Dr. Patel.

Meqë ra fjala, aktorja ka vite që flet për metodat e saj të prindërimit “alternativë”. Ajo e mëson djalin e saj të jetë vegan, madje, siç thotë ajo, bën edhe banjë me të.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail