“Roma” fitues i BAFTA-s për film i vitit

Londër, 11 shkurt 2019 (MIA) – Çmimi i Akademisë Britanike për Art Filmik (BAFTA) për film më të mirë i takoi “Roma” bardh-e zi të regjisorit meksikan Alfonso Kuaron, ndërsa për film më të mirë britanik është shpallur “E preferuara” të Jorgos Lantimosit.

Çmimin për regji e fitoi Kuaron, Remi Malek e mori çmimin për rolin më të mirë mashkullor për “Rapsodi bohemike”, ndërsa për rolin më të mirë femër e mori Olivia Kolman për filmin ” E preferuara”.

“E preferuara” pati 12 nominime, ndërsa fitoi në shtatë kategori.

Në ndarjen solemne në Rojal Albert Hol, morën pjesë edhe princi britanik Uilijam me bashkëshorten e tij Kejt, si dhe yje të shumtë të filmit dhe personalitet të njohura.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail