Em-ti-vi çmimet janë shtyrë për një kohë të pacaktuar

Los-Anxheles, 10 qershor 2020 (MIA) – Çmimet e sivjetme për TV dhe të filmit në Em-ti-vi janë shtyrë për një kohë të pacaktuar për shkak të pandemisë së koronavirusit, kumtoi Kontakmjuzik.

Përderisa disa ceremoni zhvillohen në mënyrë virtuale, organizatorët e Em-ti-vi nuk kanë dëshirë ta ndjekin këtë shembull. Sidoqoftë ka thashetheme se ndarja e çmimeve mund të zhvillohet në dhjetor, dhe ashtu të mbetet përgjithmonë.

Ngjarja duhet të zhvillohej me 15 qershor në Los-Anxheles, me Zakari Livaj si nikoqir i ceremonisë, ndërsa më 17 qershor të transmetohet incizimi në Em-ti-vi kanalet. Kjo do të jetë hera e parë që shfaqja nuk mbahet që nga viti 1992.

Çmimet e video-muzikës, nga ana tjetër, ende nuk janë anuluar. Ato duhet të mbahen më 30 gusht në “Barklejs qendrën” në Nju-Jork, më saktë në Bruklin. ls/shk/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail