Xhim Keri me mesazh për ditëlindje për “shovinistët e bardhë” midis republikanëve

Los-Anxhelos, 18 janar 2021 (MIA) – Komediani amerikan Xhim Keri e festoi ditëlindjen e tij të 59-të, me fotografi nga sulmi në Kapitoll Hill dhe me mesazh drejtuar shovinistëve të bardhë.

“Sot do të bëhem një burrë i ri 59 vjeçar. Ndërsa më vonë kur do t’i fryjë qirinjtë, do të dëshiroja që kjo pandemi të marrë fund, për të parë sa më pak amerikanë që e shesin shpirtin e tyre për një grumbull gënjeshtrash dhe GOP (Partia Republikane Amerikane), njëherë e përgjithmonë t’i pastrojë radhët e saj nga shovinistët e bardhë”, ka shkruar aktori në Tuiter.

Në fund të mesazhit, në stilin e tij komediani, shton: “Oh, po, edhe një nga dhuratat të jetë “Cink Marshmallou”!. ls/shk/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail