Princi Charles pagoi sigurimin e Camilla shumë kohë përpara se të martoheshinLondër 18 janar 2022 (MIA) - Një dramë e re mbretërore ka goditur Pallatin Buckingham pas skandalit me kryeministrin Boris Johnson, i cili mori pjesë në një festë një natë para funeralit të Princit Philip, në mes të izolimit më të rreptë në Britani.

Princi Harry ndezi një debat të ashpër në Mbretërinë e Bashkuar pasi tha se kishte frikë të sillte gruan e tij Megan Markle dhe dy fëmijët e tyre në Mbretërinë e Bashkuar.

Si Harry ashtu edhe Megan humbën të drejtën e tyre për mbrojtjen e policisë duke dhënë dorëheqjen nga familja mbretërore dhe duke u zhvendosur në Shtetet e Bashkuara.

Kërkesa për sigurim me pagesë shkaktoi komente të ashpra në mediat britanike, të cilët zbuluan rastësisht një fakt të panjohur deri më tani, se Princi Charles ka paguar për sigurinë personale të Camilla, gruas së tij aktuale, e cila nuk është e preferuar në shoqërinë britanike, pasi ishte zbuloi se princi e kishte tradhtuar vazhdimisht me gruan e tij të ndjerë, Princeshën Diana. Pas vdekjes së Dianës, të dy u martuan në një ceremoni modeste.

Camilla, tani Dukesha e Cornwall-it, kishte paguar sigurinë që nga viti 2000, kur nuk ishte e martuar me Princin Charles. Ata u martuan në vitin 2005 dhe sipas një raporti të vitit 2002, Charles pagoi personalisht dy truproja që punonin tetë orë në ditë.

Thashethemet po shtohen se princi nuk përdor shërbimet me pagesë të rojeve private të sigurisë, por preferon të paguajë policinë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail