Ka ndërruar jetë aktori gjerman Hardy KruegerLos Anxhelos, 20 janar 2022 (MIA) - Aktori gjerman Hardy Krueger ka vdekur dje në moshën 93-vjeçare në shtëpinë e tij në Kaliforni (SHBA). Agjencia e tij e aktrimit konfirmoi lajmin e hidhur.

“Ngrohtësia e tij e zemrës, gëzimi i jetës dhe ndjenja e palëkundur e drejtësisë e bënë të paharrueshëm!”, shkruan ata duke i shprehur ngushëllimet bashkëshortes së tij Anitës.

Hardy ishte një aktor dhe një shkrimtar. Që nga fillimi i tij në 1944, ai është shfaqur në më shumë se 60 filma. Ai ishte një yll në Gjermani dhe në mbarë botën. Krueger e ndërtoi kryesisht karrierën e tij jashtë vendit. Ai gjithashtu luajti në "Hatari!", "Fluturimi i Phoenix", "Wild Geese", "The Unreachable Bridge" dhe fitues i Oscarit "Will d'Avre on Sunday".

Ndër të tjera ka luajtur rolin e kolonelit gjerman Kranzer në filmin jugosllav të vitit 1969 “Beteja e Neretvës”.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail