Mark Wahlberg pas “dietës së rreptë” për filmin e riLos Angeles, 13 prill 2022 (MIA) - Aktori amerikan Mark Wahlberg ka mbajtur një dietë speciale për filmin “Father Stu”. Por, në fakt bëhet fjalë për shtim në peshë, gjë që “nuk ishte aspak e lehtë”, thotë aktori.

Për filmin, aktori 50-vjeçar fitoi të paktën 14 kilogramë në gjashtë javë. Ai kishte nevojë për një ndryshim për rolin e Stuart Long - një boksier që la sportin pas një dëmtimi, provoi fatin e tij në Hollywood dhe përfundimisht u bë prift.- Fillova me 7000 kalori dy javët e para, pastaj 11000 kalori katër javët e ardhshme. Asgjë nga këto nuk ishte argëtuese përveç vaktit të parë, i cili ishte i mahnitshëm sepse nuk kisha ngrënë kurrë kaq shumë. Por më pas, edhe pse jeni të ngopur, duhet të hani përsëri… Dhe, në moshën time nuk është e shëndetshme - të përpiqesh të shtosh kaq shumë kilogramë në një kohë kaq të shkurtër, thotë Wahlberg për "ET". Por ai nuk dha. deri në stërvitjen e mëngjesit. Përkundrazi, e ndihmoi të ishte mjaftueshëm i uritur për të konsumuar sasinë e duhur të kalorive.

“Më duhej të hapja oreksin, kështu që u përpoqa të punoja sa më shumë që të kisha uri”, tha ai.

Ashtu si transformimi i tij fizik, bërja e filmit ishte një sfidë e vërtetë.

- Por unë nuk e humb shpresën dhe do të vazhdoj përpjekjet e mia derisa të bëjmë filmin. Dhe, sigurisht, isha shumë i kënaqur me rezultatet, përfundoi ai.

Filmi ka këto ditë shfaqjet e para, dhe vlerësimi fillestar i IMDB është 8.1/10lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail