Johnny Depp po kërkon 50 milionë dollarë dëmshpërblim nga ish-bashkëshortja e tij Amber HardRichmond, 13 prill 2022 (MIA) - Ekipi ligjor i aktorit amerikan Johnny Depp i ka dorëzuar jurisë materialin nga padia për shpifje kundër Amber Hard, duke nisur kështu një kapitull të ri në mosmarrëveshjen e gjatë juridike mes dy yjeve të Hollivudit. përndryshe ish-bashkëshortët.

Fjalimi hyrës në sallën e gjyqit në Virxhinia (SHBA) konfirmoi se Depp (58) po padit Hard (35) për shpifje dhe po kërkon 50 milionë dollarë dëmshpërblim. Depp pretendon se Hard e ka shpifur në artikullin e saj në "Washington Post" të dhjetorit 2018, ku pretendon se i mbijetoi abuzimit familjar.

Emri i Johnny Depp nuk përmendet në artikull, por avokati i Depp, Benjamin Chu, u tha juristëve sot se ishte e qartë se Hard po shkruante për të.

Chu pretendon se Hard e publikoi tekstin pak para fillimit të filmit "Aquaman" - suksesi i saj më i madh deri më sot, me synimin për të rritur publicitetin e saj dhe për të mirën e karrierës së saj.

- Ajo vendosi të gënjejë kundër burrit të saj për përfitime personale, dhe kështu Amber Heard ndryshoi jetën e zotit Depp përgjithmonë dhe dëmtoi reputacionin e tij. Do të dëgjoni prej tij se çfarë ndikimi të tmerrshëm pati në jetën e tij, tha Chu. me një këmbë ", dhe më pas kreu" depërtim të dhunshëm me një shishe pije alkoolike "në të.

Hard kishte dëshmuar më parë para Gjykatës së Lartë në Londër se Depp, pasi kishte konsumuar drogë dhe alkool, ishte kthyer në një “përbindësh xheloz” dhe e kishte kërcënuar se do ta vriste. Ajo përshkroi 14 raste të dhunës ekstreme dhe në fund aktori humbi çështjen gjyqësore.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail