Kellys akuzon Beyoncen për "vjedhje"Los Anxhelos, 3 gusht 2022 (MIA) – Beyonce ka hequr pjesën “Milkshake” nga kënga e saj e re “Energy”, pasi Kelly e sulmoi yllin e popit për hitin e saj të vitit 2003 “Milkshake”, duke e akuzuar atë jo për plagjiaturë, por për "vjedhje".

Por ka qenë një javë e papritur e vështirë për Beyoncé, e cila pavarësisht se mori vlerësime të mira për albumin e ri të disko-valles Renaissance, ka pasur një sërë ndryshimesh në këngë që nga publikimi i tij. Domethënë, disa ditë para publikimit të tij të premten e kaluar, albumi "rastësisht" "rrodhi" në internet... Më pas, të hënën, Beyoncé njoftoi se do të hiqte fjalën "spaz" nga kënga e saj "Heated" pas reagimit të ashpër. se fjala ishte fyese për personat me aftësi të kufizuara fizike...

“Ky nuk është bashkëpunim, është vjedhje... Asgjë nuk është kurrë siç duket, disa nga njerëzit e këtij biznesi nuk kanë shpirt, nuk kanë integritet dhe të gjithë janë mashtruar”, shkruan Kelis në faqen e tij.

Tidal dhe Apple më pas duket se kanë hequr edhe pjesën e këngës së Kelly - "Milkshake", e cila duket se shfaqet në fund të "Energy".

Polemika mes dy artistëve të R&B filloi disa orë para publikimit zyrtar të albumit, kur Kellys shkoi në Instagram për të shprehur zhgënjimin e saj që kënga e saj po përdorej në një mënyrë të tillë, dhe ajo thotë se nuk i ishte dhënë asnjë meritë dhe asnjë kredi. nuk kërkoi leje për të.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail