Këngëtarja Zaz është kthyer nga kufiri pasi nuk ishte vaksinuar

Quebec, 13 shtator 2022 (MIA) – Këngëtarit francez Zaz i është dashur të shtyjë koncertet e planifikuara në Quebec pasi u kthye në kufirin kanadez për shkak të mos vaksinimit kundër koronavirusit.

Zaz njoftoi në Facebook se po shtyn koncertet e planifikuara për në shtator, pasi masat shëndetësore kundër koronavirusit janë në fuqi në Quebec. Këngëtarja edhe pse refuzon vaksinimin, tha se respekton zgjedhjen e të gjithëve. Ajo shprehu shpresën se kushtet do të ndryshojnë, kështu që do të mund t'i mbajë koncertet.

“Unë jam një njeri me integritet, nuk mund të jem kjo që jam dhe të këndoj atë që këndoj nëse bëj të kundërtën e asaj që ndjej në trup, zemër dhe shpirt”, shtoi ajo.

Zaz, emri i vërtetë i së cilës është Isabelle Geoffroy, publikoi albumin e saj të pestë "Isa" në tetor 2021. Ajo fitoi famë botërore me këngën "Je veux" nga albumi i saj i parë me titull në vitin 2010. Ajo ka një zë të veçantë, të cilin disa e krahasojnë me atë të këngëtares së njohur franceze Edith Piaf. Ajo shkruan këngët e saj dhe muzika e saj është një përzierje e xhazit, shpirtit dhe shansonit francez. Në vitin 2025, Zaz do të luajë në një muzikal për Edith Piaf, prodhuar nga Thomas Langmann.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail