Serial i ri krimi i bazuar në një histori të vërtetë në NetflixNju Xhersi, 3 tetor 2022 (MIA) – Pas suksesit të serialit “Dahmer”, Netflix prezantoi një tjetër serial kriminal të bazuar në një histori të vërtetë. Më 13 tetor, platforma e transmetimit do të shfaqë "The Watcher" - një histori për familjen Broadus, e cila mori letra rrëqethëse në adresën e shtëpisë së sapo blerë në New Jersey (SHBA).

Dërguesi nuk është gjetur edhe sot e kësaj dite dhe ndërkohë janë shfaqur teori të ndryshme për fajtorët e mundshëm. Ajo histori u bë e famshme në vitin 2018, ndërsa tani është filmuar nga Ryan Murphy, krijuesi i serialit të njohur “American Horror Story”. Luajnë Mia Farrow, Naomi Watts, Bobby Cannavale dhe Jennifer Coolidge.

Inscu, Maria dhe Derek Broadus blenë një shtëpi për 1.3 milion dollarë për një shtëpi në New Jersey dhe menjëherë me një punë për t'u transferuar në të sa më shpejt të jetë e mundur me tre fëmijët e tyre. Megjithatë, sapo filloi puna, Derek vuri re një letër në kutinë postare…

“Fqinjët e rinj më të dashur në Bulevardin 657, dua t'ju mirëpres në lagje. Familja ime ka dekada që shikon Bulevardin 675 dhe tani, me afrimin e 110-vjetorit, është radha ime të shikoj dhe të pres 'ardhjen e dytë'. Gjyshi im kujdesej për shtëpinë në vitet 1920, babai im në vitet 60. Tani është koha ime”, thuhej në letrën kërcënuese.

Letra nuk kishte adresë dërguesi, ishte firmosur vetëm "The Observer".

Vetëm katër vjet pas letrës së parë, në 2018, Derek vendosi të dilte publikisht me historinë e tmerrshme që shkatërroi disi jetën e tyre.

- Unë isha në depresion - është si kanceri. "Ndonjëherë zgjohem në mes të natës dhe mendoj se si do të ishte jeta ime nëse kjo nuk do të kishte ndodhur," thotë ai.

Familja ndërkohë arriti të shesë shtëpinë, për më pak para se sa paguante kur e bleu dhe u përpoq të padiste pronarët e mëparshëm që nuk i paralajmëruan për shqetësimin.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail