Stallone si një mafioz në serinë e tij të parë televizive të karrierës së tijLos Angeles, 24 nëntor 2022 (MIA) – Paramount Plus ka filluar transmetimin e serialit aksion për një mafioz njujorkez, i cili del nga burgu pas 25 vitesh dhe shkon në Tulsa, Oklahoma, SHBA… Interesant është fakti se ky është roli i parë kryesor i Sylvester Stallone në një serial televiziv, pas 80 filmave në karrierën e tij.

Bëhet fjalë për "Mbretin Tulsa", kështu që sipas shumëkujt, "Sly" (75) me famë botërore është ende i përmbajtur dhe ende i jep me simpatik linjat përmes theksit të tij të njohur, duke na çuar në botën e mafies.

Ai vetë thotë se televizioni është shumë më i vështirë se të bësh filma, ndaj ky i fundit tashmë i duket si “pushime”.

Në IMDB, seriali ka një vlerësim mesatar prej 8.4 / 10, dhe në Rotten Tomatoes rekomandohet nga 86 për qind e shikuesve.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail