Mesi fitues i Topit të Artë për të pestën herë (Video)

Cyrih, 11 janar 2016 (MIA) - Lionel Messi e ka fituar Topin e Artë për vitin 2015.

Messi është zgjedhur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2015 nga FIFA, njoftojnë mediumet.

Ai e fitoi këtë çmim për herë të pestë në karrierën e tij, duke e mposhtur konkurrencën e Ronaldos dhe Neymarit.

Argjentinasi e fitoi tripletën me Barcelonë në këtë edicion, ndërsa muajin e kaluar edhe Botërorin e Klubeve.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail