Barcelona kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Mbretit

Barcelonë, 12 janar 2017 (MIA) - Futbollistët e Barcelonës arritën ta anulojnë negativën nga loja e parë në të tetën e finales me Atletik Bilbao. Ata mbrëmë në "Kamp Nou" shënuan fitore me 3:1 dhe me rezultat të përgjithshëm 4:3 u kualifikuan në çerekfinale të Kupës së Mbretit.
Shënues të golave për ekipin vendor ishin Luis Suarez, Nejmar dhe Lionel Mesi, përderisa për Atletik shënoi Enrik Saborit.
Në fazën e ardhshme, deri tani vend siguruan edhe Alaves, Atletiko Madrid, Alkorkon dhe Real Sosiedad.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail