Roma çerekfinalistja e fundit në Kupën e Italisë

Romë, 20 janar 2016 (MIA) - Ekipi i Romës është i fundit që e ka siguruar plasmanin në çerekfinalen e Kupës italiane të futbollit.
Pas fitores së Lazios ndaj Xhenoas, ka qenë radha e Roma-s që të mposhtë Sampdorian dhe të kualifikohet për në çerekfinalet e Kupës së Italisë, ku do të gjejë Çezena-n
Ekipi i Spaletit zhbllokoi ndeshjen në minutën e 39’ me Naingolan, ndërsa në pjesën e dytë shënoi edhe tre gola të tjerë me Xheko, El Sharawi dhe sërish mesfushori belg që fiksoi shifrat finale 4-0.
Verdhekuqtë e Spaletit vazhdojnë të konfirmojnë formën e mirë në këtë sezon duke qenë pretendentë në të tre kompeticionet ku marrin pjesë.
Tre çiftet tjera çerekfinaliste i përbëjnë Napoli - Fiorentina, Inter - Lazio dhe Juventus - Milan, betejë që praktikisht është reprizë e finales së vitit të kaluar. mb/09:12