Beshiktash, Genk dhe Selta çerekfinalistë në Ligën e Evropës

Stamboll, 17 mars 2017 (MIA) - Beshiktash, Genk dhe Selta Vigo janë tri ekipet e para që siguruan plasman në çerekfinale në Ligën e Evropës pas revansh dueleve të luajtura mbrëmë nga një e teta e finales.
Beshiktashi e eliminoi Olimpiakosin duke e mposhtur në "Vodafone Arena" me rezultat 4:1, derisa ndeshja e parë kishte pëfunduar 1:1.
Kurse duelin e ekipeve belge, Genk – Gent e fitoi Genk, që nga dy përballjet fitoi me rezultat 6:3. Takimi i djeshëm përfundoi me rezultat 1:1.
Selta Vigo ka fituar dy përballjet ndaj Krasnodarit, dje korri fitore me rezultat 0:2, derisa përballjen e parë e kishte fituar me rezultat 1:2.
Tërheqja e çifteve për çerekfinale do të mbahet sot në Nion me fillim në orën 13.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail