Manchester United mposht me penallti Realin

Londër, 24 korrik 2017 (MIA) - Vetëm goditjet e penalltive mund të vendosnin fituesin mes Manchester United dhe Realit të Madridit në ndeshjen e vlefshme për International Champions Cup.
Koha e rregullt mes dy ekipeve përfundoi në barazim 1-1, kur për skuadrën e drejtuar nga Mourinho shënoi në fundin e pjesës së parë Lingard. Ishte minuta e parë e shtesës, kur Martial dhuroi një asist fantastik për Lingard. Francezi e mori topi në anën e majtë të sulmit, ndërsa i shmangu me mjaft lehtësi mbrojtësit e Realit e më pas e nxori me portën e boshatisur shokun e tij të ekipit, i cila nuk e pati aspak të vështirë të shënonte.
Ndërsa Casemiro barazoi shifrat në minutën e 69 nga pika e bardhë e penalltisë. Deri në fundin e takimit nuk pati më gola dhe u gjuajtën 11 metërshat për të vendosur fituesin e kësaj sfide, kur “djajtë e kuq” u treguan më të saktë.