Fillon Kampionati i 13-të Evropian i Hendbollit

Zagreb, 12 janar 2018 (MIA) - Me katër ndeshje të cilat do të luhen pasdite në Split dhe Poreç, do të fillojë Kampionati i 13-të Evropian i Hendbollit.
Në kampionatin, në të cilin do të marrin pjesë 16-të skuadra, do të marrë pjesë edhe kombëtarja e Maqedonisë, e cila ndeshjet nga faza e parë do t'i luajë në Zagreb, ku si kundërshtarë do t'i ketë Slloveninë, Malin e Zi dhe Gjermaninë.
Skuadrat janë ndarë në katër grupe, prej të cilave vetëm ato më dobët të kualifikuara nuk do të kalojnë në fazën kryesore.
Në program sot janë ndeshjet në konkurrencën A dhe B, ndërsa dyshet janë:
Grupi A (Split) : Suedia - Islanda (në orën 18:15) dhe Kroacia - Serbia (në orën 20:30)
Grupi B (Poreç): Bjellorusi - Austri (prej orës 18:15) dhe Franca-Norvegjia (në orën 20:30).
Ndeshjet e xhiros së parë të grupeve C dhe D në program janë nesër.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail