Shqipëria dhe Kosova bëjnë parakalimin në ceremoninë e hapjes të Lojërave Olimpike Dimërore

Pjongçang, 9 shkurt 2018 (MIA) - Pasdite u mbajt ceremonia e hapjes të Lojërave Olimpike Dimërore, ndërsa Shqipëria dhe Kosova parakaluan me përfaqësuesit e tyre në Pjongçang të Koresë Jugore.
Shqipëria në këto Lojëra Olimpike Dimërore do të përfaqësohet me dy skiatorë, Erjon Tola dhe Suela Mëhilli.
Ekipi i Kosovës përbëhej nga pesë persona zyrtarë, ku vetëm njëri nga ta ishte garues, Albin Tahiri, i cili ishte bajraktar me flamurin në dorë.
Albin Tahiri është sportisti apo skitari i vetëm që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore Pjongçang 2018.
Tahiri (28) ka fituar normën olimpike në pesë disiplina të skijimit alpik dhe do të garojë në sllallom, sllallom të madh, super sllallom të madh, lëshim të shpejtë dhe kombinim alpik.
Tahiri garën e parë do ta ketë më 11 shkurt në lëshim të shpejtë, derisa që nga 8 shkurti do t’i fillojë përgatitjet zyrtare.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail