Juventusi e blëu marrëveshjen nga Bajerni i Munihut për Daglas Kostën

Torino, 7 qershor 2018 (MIA) - Juventusi e bleu marrëveshjen për fudbollistin brazilian, Daglas Kosta, i cili verën e kaluar në klubin italian erdhi si huazim nga Bajerni i Munihut.
Kampioni italian për huazimin e Kostas paguajti gjashtë milionë euro, ndërsa që ta blejë marrëveshjen e tij nga klubi gjerman, shtoi edhe 40 milionë.
Fudbollisti brzilian do të mbetet në Juventus deri në vitin 2022.
Sezonin e kaluar, Kosta luajti 47 ndeshje për Juventusin, ndërsa shënoi gjashtë gola dhe pati 14 asistime.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail