Vdiq legjenda e fudbollit kosovar, Fadil Vokrri

Prishtinë 9 qershoir 2018 (MIA) - Legjenda e fubollit kosovar dhe kryetar i Federatës së fudbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ndërroi jetë sot në mëngjes pas një sulmi ne zemër.
Lajmin për mediat e Kosovës e konfirmoi zëdhënësja e QKUK-së, Mirlinda Qyqalla.
“Pacienti ka ardhur pa shenja jete rreth orës 10:30. Përkundër të gjitha përpjekjeve tona, nuk kemi arritur ta kthejmë në jetë”, tha zëdhënjsa e QKUK-së.
Fadil Vokrri (57) në vitet e 80-ta ishte një ndër sulmuesit më të mirë në fudbollin jugosllav. Ka luajtur për Prishtinën dhe Partizanin nga Beogradi dhe ishte anëtar i reprezentacionit të shtetit të atëhershëm të përbashkët, ku luajti 12 ndeshje dhe shënoi 6 gola.
Në periudhën 1990-1992 luajti për Fenerbahçen, ndërsa karrierën e përfundoi në ekipin francez Montlukon.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail