Iniesta do të jetë plotësisht i gatshëm për në KB

Madrid, 10 qershor 2018 (MIA) - Selektuesi i ekipit të futbollit spanjoll Hylen Lopetegi pas ndeshjes miqësore kundër Tunizi (1:0), theksoi se lojtari nga mesfusha Andres Iniesta do të jetë plotëisht i gatshëm për Kampionatin Botëror në Rusi.
"Iniesta është futbollist i cili mund ta luajë të gjithë lojën në nivel të lartë. Këtë sezon kishte rënie, por ai ishte në mundësi t'i tejkalojë. Tani është i gatshëm 100 për qind, por a do të jetë në përbërjen e lojës së parë do të vendosim kur të vijë koha. Më gëzon edhe ajo se Buskets kthehet në formë. Jam i bindur se do t'i ndihmojë ekipit tonë", theksoi Lopetegi.
Spanja do të luajë në grupin B me Portugalinë (15 qershor), Irani (20 qershor) dhe Maroko (25 qershor).lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail