Fetel: Kisha garë ideale

Montreal, 11 qershor 2018 (MIA) - Piloti gjerman i Ferrarit Sebastian Fetel ishte i kënaqur nga performanca në Gran-pri Kanada. Gjermani e shënoi fitoren e tretë këtë sezon dhe gjithsej të 50-të në karrierën e tij.
"Ideale me siguri është fjala më e mirë për përshkrimin garës. Kjo është e sigurt. Para garës thashë se sa me rëndësi është ky pozicionim për Ferrarin", deklaroi Fetel.
Për mua, kjo është fitorja e 50-të, por Ferrari këtu nuk fitoi shumë gjatë, ndërsa sot pashë vërtet njerëz të lumtur rreth vetes. Deri në fund të kampionatit ka shumë kohë ndërsa unë vërtetë nuk mendoj për kualifikim përfundimtar ende, shtoi Fetel.
Pas fitores së djeshme ai është lideri i ri në Kualifikimin e përgjithshëm me një pikë më shumë nga kampioni botëror aktual Luis Hamilton.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail