KB 2018: Kejn në fund të ndeshjes i solli fitore Anglisë kundër Tunizisë

Volgograd, 19 qershor 2018 (MIA) - Anglia me gol në pjesën shtesë të ndeshjes e fitoi Tunizinë me rezultatin 2:1 në ndeshjen e dytë nga grupi G në Kampionatin botëror në Rusi.
Anglezët në pjesën e parë e arsyetuan rolin e favoritit dhe dominuan në terren, me ç'rast patën edhe disa mundësi serioze për shënim të golit.
Anglia me golin e Heri Kejnit në minutën e 18-të e hapi rezultatin, megjithatë Tunisia arriti në minutën e 35-të me anë të Ferjani Sasit nga penaltia ta barazojë rezultatin në 1:1.
Reprezentacioni anglez edhe në pjeësn e dytë vazhdoi me presion, por nuk kishte realizim deri në minutën e 91-të, kur Kejn sërish ishte i saktë dhe i solli fitore kombëtares së tij.
Në ndeshjen e parë të këtij grupi, Belgjika bindshëm e mundi Panamanë me rezultat 3:0.