Asistencë e Bardhit në derbin e qytetit me Valencinë

Valencia, 2 shtator 2018 (MIA) - Mesfushori nga Maqedonia Enis Bardhi shënoi një gol në debutimin e sotëm të qytetit që ekipi i tij Levante e luante në terrenin vendor me Valencinë.

Bardhi nga gjysma e terrenit i ka asistuar Roxherit në minutën e 33-të që në atë moment epërsia e Levantit është 2:1.
Deri në fund Valencia e barazoi rezultatin 2:2, ndërsa Levante në minutën e 76-të mbeti me një futbollist më pak për shkak të përjashtimit të Kokes.
Pas duelit të dotëm i cili është luajtur në suazat e xhiros së 3-të të La Ligës, Bardhi kthehet në Shkup ku duhet t'i dorëzohet në dispozicion selektuesit Igor Angelovski për ndeshjet e ardhshme të Maqedonisë në Ligën e Kombeve.