Mustafa në "tapet" të FA-së

Londër, 3 shtator 2018 (MIA) - Federata Angleze e Futbollit (FA) do të ngrejë procedurë për festimin e futbollistit Shkodran Mustafi në fitoren e Arsenalit ndaj Cardiffit pasi festoi duke bërë "shqiponjën".
FA konsideron se lojtari ka shfaqur simbol politik dhe për këtë duhet të dënohet.
Duke e parë se mediat kanë shkruar se ai mund të dënohet dhe mund të cilësohet manifestim politik, Mustafi ishte shumë diplomatik në reagimin e tij në facebook.
"Nuk ishte mënyra më e mirë për të fituar, por ne vazhduam të luftonim deri në fund dhe kjo na u shpërblye", shkroi anëtari i herëpashershëm i kombëtares së Gjermanisë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail